World Snow Day - 17 stycznia 2016

World Snow DayW niedzielę 17 stycznia w Centrum Szkoleń Narciarskich Nosal dzień otwarty dla wszystkich: Wielkie Święto Śniegu "World Snow Day".

Bedzie to piąta edycja World Snow Day w Zakopanem i kolejna, która w całości odbędzie sie w Centrum Szkoleń Narciarskich Nosal.

Wyniki WSD 2016 - narty Wyniki WSD 2016 - skoki

WORLD SNOW DAY, czyli Światowy Dzień Śniegu, jest częścią Kampanii Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS), zatytułowanej "Bring Children to the Snow", mającej na celu promowanie nie tylko zabawy na śniegu, ale również edukacji związanej ze śniegiem.

Mottem World Snow Day są:

EXPERIENCE - DOŚWIADCZAJ

W tym roku na stoku pod Nosalem zorganizowane zostaną zawody:

  • w narciarstwie alpejskim (slalom): regulamin, wyniki
  • w skokach narciarskich: regulamin, wyniki
  • planowane zawody w narciarstwie biegowym nie odbędą się z powodu braku naturalnego śniegu

Elektroniczne przyjmowanie zgłoszeń na World Snow Day 2016 zostało zakończone 16.I.2016 o godz. 16

Zgłoszenia osobiste będą przyjmowane w dniu zawodów (17.I.2016) w godz. 9:00-10:30 w Biurze Zawodów STRAMA - World Snow Day - Centrum Szkoleń Narciarskich Nosal,ul. Balzera 30, Zakopane.

EXPLORE- ODKRYWAJ

W miasteczku World Snow Day znajdzie się również specjalne miejsce na sekcję edukacyjną, w której podobnie, jak w poprzednich edycjach, naszymi Partnerami będą Tatrzański Park Narodowy, Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa oraz Policja.

ENJOY - BAW SIĘ!

Podczas obchodów Światowego Dnia Śniegu w Zakopanem cały czas towarzyszyć nam będzie świetna zabawa. Na scenie zobaczymy profesjonalnych animatorów prowadzących imprezę, dzieci wezmą udział we wspólnej rozgrzewce z instruktorami i zumbą, obejrzą występy dziecięcych i młodzieżowych zespołów, będą uczestniczyć w licznych zabawach i konkursach.

POMAGAJ!

W 2015 roku do trzech podstawowych haseł dodaliśmy czwarte - POMAGAJ! Naszym partnerem zostało Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie, które wraz z oddziałem terenowym w Zakopanem przeprowadziło akcję honorowego krwiodawstwa.

INTEGRUJ

Podczas piątej, jubileuszowej edycji Światowego Dnia Śniegu, dodaliśmy do naszej koncepcji piąty, bardzo ważny element – Integrację. Zapraszamy wszystkie dzieci niepełnosprawne do wspólnej zabawy razem z nami. Dzięki współpracy z Fundacją Handicap Zakopane zorganizowane zostaną zawody w narciarstwie alpejskim dla podopiecznych Fundacji. 

World Snow Day 2016 - mapaOprócz tego wiele atrakcji, między innymi:

  • zabawy ruchowe - ćwiczenia na specjalnych stacjach treningowych przygotowanych przez nauczycieli wychowania fizycznego
  • 'Przybij piatke na piątą edyzję!' - wszyscy uczestnicy jubileuszowej edycji World Snow Day będą mogli "przybić piątkę" na specjalnie na tę okazję przygotowanej ściance,
  • konkursy z cennymi nagrodami ufundowanymi przez ALPIN SPORT
  • konkurs folmowy "Nakręć się na Światowy Dzień Śniegu" z cennymi nagrodami ufundowanymi przez SUPERSNOW
  • i wiele innych atrakcji

Do pobrania:  szczegółowy program

Serdecznie zapraszamy do wspólnego Doświadczania, Odkrywania i Zabawy! Do zobaczenia