World Snow Day 20-21 stycznia 2018

World Snow DayW dniach 20-21 stycznia odbędzie się 7 edycja World Snow Day - Światowego Dnia Śniegu. W sobotę 20 stycznia w Centrum Szkoleń Narciarskich Nosal zorganizowane zostaną zawody w narciarstwie alpejskim, dzieci będą mogły także skorzystać z darmowej nauki jazdy na nartach.

ZGŁOSZENIA: (start w zawodach i przejazdy wyciągami na stokach na których odbywają się zawody jest bezpłatny)

  • Narciarstwo alpejskie wyniki
  • Skoki narciarskie (zawody zostały odwołane)
  • Biegi narciarskie (zawody w dniu 2018-01-21)

PROGRAM ZAWODÓW

WORLD SNOW DAY, czyli Światowy Dzień Śniegu, jest częścią Kampanii Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS), zatytułowanej "Bring Children to the Snow", mającej na celu promowanie nie tylko zabawy na śniegu, ale również edukacji związanej ze śniegiem. To wielkie święto z każdym rokiem przyciąga coraz więcej sympatyków.

Mottem World Snow Day są: 

EXPERIENCE - sposób na wspaniałe wspomnienia i inspiracje związane ze śniegiem

EXPLORE- szansa odkrycia czegoś nowego

ENJOY - czas na zabawę

MIASTO ZAKOPANE zorganizuje wielką imprezę rodziną WORLD SNOW DAY już po raz szósty. Każdego roku DOŚWIADCZAMY, ODKRYWAMY i BAWIMY SIĘ zgodnie z niezmiennym mottem Światowego Dnia Śniegu.

EXPERIENCE - DOŚWIADCZAJ

20 stycznia 2018 r. (sobota) w Centrum Szkoleń Narciarskich NOSAL zorganizowane zostaną zawody w narciarstwie alpejskim, dzieci będą mogły także skorzystać z darmowej nauki jazdy na nartach zjazdowych.

W dniu oficjalnych obchodów World Snow Day na świecie tj. 21 stycznia 2018 r. (niedziela) na Górnej Równi Krupowej rozegrane zostaną zawody w narciarstwie biegowym. Uczestnicy World Snow Day, którzy jeszcze nigdy nie mieli nart biegowych na nogach, będą mieli niepowtarzalną okazję spędzenia miłych chwil z instruktorami narciarstwa biegowego i nauki jazdy na biegówkach. Dla chętnych będzie możliwość wypożyczenia nart biegowych. Do dyspozycji dzieci będzie również śnieżna górka na której najmłodsi będą mogli zjeżdżać na jabłuszkach. Nasi zakopiańscy nauczyciele wychowania fizycznego zadbają o to, aby nie zabrakło również innych gier sportowych dla dzieci. Każdy uczestnik zabaw oraz zawodów otrzyma złoty medal uczestnictwa w Światowym Dniu Śniegu.

ZGŁOSZENIA on-line NA ZAWODY W NARCIARSTWIE ALPEJSKIM, W SKOKACH NARCIARSKICH ORAZ W BIEGACH: 

ZGŁOSZENIA OSOBISTE będą przyjmowane:

  • narciarstwo alpejskie: w Biurze Szkoły Narciarskiej Strama w dniu zawodów (20.01.2018r.) od 13.30 do 30 minut przed startem danej kategorii wiekowej

  • narciarstwo biegowe: w Biurze Zawodów na Górnej Równi Krupowej w dniu zawodów (21.01.2018r.) od 9.00 do 10.00

EXPLORE- ODKRYWAJ

W miasteczku World Snow Day na Górnej Równi Krupowej znajdzie się również specjalne miejsce na sekcję edukacyjną, w której podobnie, jak w poprzednich edycjach, naszymi Partnerami będą Tatrzański Park Narodowy, Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa oraz Policja.

Ratownicy TOPR rozstawią dmuchaną ściankę wspinaczkową dla dzieci, TPN poprzez liczne zabawy i konkursy będzie edukować dzieci na temat przyrody, oddziaływania na środowisko oraz tatrzańskie zwierzęta, a z instruktorzy SITN informować będą najmłodszych jak dobrze przygotować się do sezonu narciarskiego.

Niezawodna zakopiańska Policja natomiast przygotowała dla dzieci liczne konkursy na temat przestrzegania zasad bezpieczeństwa.

ENJOY - BAW SIĘ!

Podczas oficjalnych obchodów Światowego Dnia Śniegu na Górnej Równi Krupowej w dniu 15 stycznia 2017 r. cały czas towarzyszyć nam będzie świetna zabawa.

Na scenie zobaczymy profesjonalnych animatorów prowadzących imprezę, dzieci wezmą udział we wspólnej rozgrzewce, obejrzą występy dziecięcych i młodzieżowych zespołów, będą uczestniczyć w licznych zabawach i konkursach.

POMAGAJ!

Podczas czwartej edycji WSD  do trzech podstawowych haseł dodaliśmy kolejne - POMAGAJ!

Naszym partnerem zostało Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie, które wraz z oddziałem terenowym w Zakopanem przeprowadzi akcję honorowego krwiodawstwa. Podczas gdy najmłodsi korzystać będą z wielu przygotowanych dla nich atrakcji, Rodzice będą mogli oddać krew w specjalnym przygotowanym do tego celu pomieszczeniu w Urzędzie Miasta Zakopane.

INTEGRUJ

W roku 2016 podczas jubileuszowej, piątej edycji Światowego Dnia Śniegu, dołączyliśmy piąte hasło - Integracja.

W roku 2018 hasło to również będzie nam towarzyszyć, dla podopiecznych Fundacji Handicap Zakopane zorganizujemy zawody sportowe w narciarstwie alpejskim oraz w biegach narciarskich.

PAMIĘTAJCIE, ŻE W ROKU 2018 BAWIMY SIĘ PRZEZ DWA DNI!

20 STYCZNIA (SOBOTA) W CENTRUM SZKOLEŃ NARCIARSKICH NOSAL, A 21 STYCZNIA (NIEDZIELA) NA GÓRNEJ RÓWNI KRUPOWEJ!

ATRAKCJI NA PEWNO NIE ZABRAKNIE! Do zobaczenia!

 

 

 

Nadchodzące wydarzenia

Brak nadchodzących wydarzeń!