8. Światowy Dzień Śniegu World Snow Day 19-20 stycznia 2019

World Snow DayW dniach 19-20 stycznia odbędzie się 8 edycja World Snow Day - Światowego Dnia Śniegu. W sobotę 19 stycznia w Centrum Szkoleń Narciarskich Nosal zorganizowane zostaną zawody w narciarstwie alpejskim oraz zawody snowboardowe. Dzieci będą mogły skorzystać z darmowej nauki jazdy na nartach.

ZGŁOSZENIA: (start w zawodach i przejazdy wyciągami na stokach na których odbywają się zawody jest bezpłatny)

  • Narciarstwo alpejskie wyniki
  • Snowboard wyniki
  • Biegi narciarskie (zawody w dniu 2019-01-20)

PROGRAM ZAWODÓW

WORLD SNOW DAY, czyli Światowy Dzień Śniegu, jest częścią Kampanii Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS), zatytułowanej "Bring Children to the Snow", w wolnym tłumaczeniu oznaczającej "Zabierz dzieci na śnieg". Trzonem tej kampanii jest zachęcanie dzieci i młodzieży do uprawiania sportów zimowych, do brania udziału w zawodach sportowych, ale również do zwracania uwagi na kwestie związane z ochroną środowiska przyrodniczego. Podczas Światowego Dnia Śniegu na całym świecie odbywają się wydarzenia, których główną częścią są zawody sportowe urozmaicone różnego rodzaju akcjami edukacyjnymi. Mottem World Snow Day są niezmiennie trzy hasła:

EXPERIENCE - DOŚWIADCZAJ

EXPLORE - ODKRYWAJ

ENJOY - BAW SIĘ

HELP - POMAGAJ

MIASTO ZAKOPANE zorganizuje wielką imprezę rodziną WORLD SNOW DAY już po raz ósmy. Każdego roku DOŚWIADCZAMY, ODKRYWAMY i BAWIMY SIĘ i POMAGAMY zgodnie z niezmiennym mottem Światowego Dnia Śniegu.

EXPERIENCE - DOŚWIADCZAJ

19 stycznia 2019 r. (sobota) w Centrum Szkoleń Narciarskich NOSAL zorganizowane zostaną zawody w narciarstwie alpejskim oraz snowboardzie, dzieci będą mogły także skorzystać z darmowej nauki jazdy na nartach zjazdowych.

W dniu oficjalnych obchodów World Snow Day na świecie tj. 20 stycznia 2019 r. (niedziela) na Górnej Równi Krupowej rozegrane zostaną zawody w narciarstwie biegowym. Uczestnicy World Snow Day, którzy jeszcze nigdy nie mieli nart biegowych na nogach, będą mieli niepowtarzalną okazję spędzenia miłych chwil z instruktorami narciarstwa biegowego i nauki jazdy na biegówkach. Dla chętnych będzie możliwość wypożyczenia nart biegowych. Do dyspozycji dzieci będzie również śnieżna górka na której najmłodsi będą mogli zjeżdżać na jabłuszkach. Nasi zakopiańscy nauczyciele wychowania fizycznego zadbają o to, aby nie zabrakło również innych gier sportowych dla dzieci. Każdy uczestnik zabaw oraz zawodów otrzyma złoty medal uczestnictwa w Światowym Dniu Śniegu.

ZGŁOSZENIA on-line NA ZAWODY W NARCIARSTWIE ALPEJSKIM, SNOWBOARDZIE ORAZ W BIEGACH: 

ZGŁOSZENIA OSOBISTE będą przyjmowane:

  • narciarstwo alpejskie: w Biurze zawodów znajdującym sie na parkingu pod stokiem Nosal w dniu zawodów (19.01.2019r.) od 12.30 do 30 minut przed startem danej kategorii wiekowej
  • snowboard: w Biurze zawodów znajdującym sie na parkingu pod stokiem Nosal w dniu zawodów (19.01.2019r.) od 12.30 do 30 minut przed startem danej kategorii wiekowej
  • narciarstwo biegowe: w Biurze Zawodów na Górnej Równi Krupowej w dniu zawodów (20.01.2019r.) od 10.00 do 10 minut przed startem każdej kategorii

EXPLORE- ODKRYWAJ

W miasteczku World Snow Day na Górnej Równi Krupowej znajdzie się również specjalne miejsce na sekcję edukacyjną, w której naszymi Partnerami będą Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Tatrzański Park Narodowy, Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa oraz Policja.

Ratownicy TOPR przeprowadzą z dziećmi symulację akcji ratunkowej oraz będą uczyć najmłodszych do czego służy i jak posługiwać się sprzętem lawinowym, TPN poprzez liczne zabawy i konkursy będzie edukować dzieci na temat przyrody, oddziaływania na środowisko oraz tatrzańskie zwierzęta,  instruktorzy SITN informować będą najmłodszych jak dobrze przygotować się do sezonu narciarskiego, a zakopiańska Policja będzie edukować dzieci i dorosłych na temat bezpiecznego wypoczynku zimowego.

Nie zabraknie również stoiska ekologicznego, na którym pracownicy Wydziału Ochrony Środowiska będą edukować dzieci na temat proekologicznych zachowań.

ENJOY - BAW SIĘ!

Podczas oficjalnych obchodów Światowego Dnia Śniegu na Górnej Równi Krupowej w dniu 20 stycznia 2019 r. cały czas towarzyszyć nam będzie świetna zabawa.

Na scenie zobaczymy profesjonalnych animatorów prowadzących imprezę, dzieci wezmą udział we wspólnej rozgrzewce, obejrzą występy dziecięcych i młodzieżowych zespołów, będą uczestniczyć w licznych zabawach i konkursach, a każdy uczestnik zabaw oraz zawodów sportowych otrzyma złoty medal uczestnictwa w Światowym Dniu Śniegu.

POMAGAJ!

Podczas czwartej edycji WSD  do trzech podstawowych haseł ENJOY, EXPLORE, EXPERIENCE dodaliśmy kolejne HELP – POMAGAJ! Naszym partnerem zostało Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie, które wraz z oddziałem terenowym w Zakopanem co roku przeprowadza akcję honorowego krwiodawstwa. W dniu 20.01.2019 r. wszyscy chętni dorośli będą mogli oddać krew na rzecz osób najbardziej potrzebujących.

 

PAMIĘTAJCIE, ŻE W ROKU 2019 BAWIMY SIĘ PRZEZ DWA DNI!

19 STYCZNIA (SOBOTA) W CENTRUM SZKOLEŃ NARCIARSKICH NOSAL, A 20 STYCZNIA (NIEDZIELA) NA GÓRNEJ RÓWNI KRUPOWEJ!

ATRAKCJI NA PEWNO NIE ZABRAKNIE! Do zobaczenia!

 

 

 

Nadchodzące wydarzenia

Brak nadchodzących wydarzeń!