Ogródek Misia Stramusia

ogrodek misia stramusia logo transp 250

Dziś cena specjalna
Pierwsza godzina 10 zł
każda kolejna godzina 5 zł

Dziecko do lat dwóch wstęp gratis

 

Serdecznie zapraszamy CODZIENNIE wszystkie dzieci i wszystkich dorosłych do zimowego Ogródka Misia Stramusia, na który składają się wyciąg taśmowy, trasy dla saneczkarzy i narciarzy, zimowy plac zabaw dla dzieci.

DZIECI DO LAT 5 MOGĄ BAWIĆ SIĘ W OGRÓDKU TYLKO POD OPIEKĄ DOROSŁEGO OPIEKUNA, dzieci starsze mogą korzystać z Ogródka samodzielnie, ale wyłącznie za wiedzą i zgodą opiekunów. Bardzo prosimy WSZYSTKICH, A SZCZEGÓLNIE OPIEKUNÓW O WCZEŚNIEJSZE ZAPOZNANIE SIĘ Z REGULAMINEM, znakami, instrukcjami użytkowania i piktogramami oraz przekazania zasad bezpieczeństwa dziecku.

W Ogródku znajdziecie atrakcyjną górkę wyposażoną w nowoczesny wyciąg taśmowy. Z górki można zjechać na sankach trasą saneczkową lub mini torem "wyścigowym" - PAMIĘTAJCIE: SANECZKARZE MAJĄ SWOJĄ TRASĘ PO LEWEJ STRONIE TAŚMY, albo na nartach lub snowboardzie - TRASA NARCIARSKA JEST PO STRONIE PRAWEJ. Na trasach i na wyciągu taśmowym nie ma ograniczeń wiekowych, ale DZIECI DO LAT PIĘCIU MOGĄ KORZYSTAĆ Z TAŚMY TYLKO W TOWARZYSTWIE I POD NADZOREM OPIEKUNA.

Mapa Ogródka

W Ogródku można wypożyczyć sanki. Można też korzystać z własnych sanek, ale tylko takich, które mają hamulce. Narciarze i snowborderzy do ukończenia 16 roku życia obowiązani są używać w czasie jazdy kasków ochronnych. Używanie kasków zalecamy wszystkim korzystającym z naszych tras. Kaski trzeba zapewnić dziecku przed wejściem do Ogródka - nie wypożyczamy kasków, ani sprzętu narciarskiego. Polecamy znajdujące się obok wypożyczalnie  AMC - STRAMA - NOSAL.

DZIECI DO LAT 10 LUB DO 50 KG WAGI zapraszamy na karuzelę pontonową i zabawki - bujaki. Urządzenia te są samoobsługowe, dlatego dzieci mogą korzystać z nich tylko z pomocą i pod nadzorem opiekuna.

PAMIĘTAJCIE, ŻE OBSŁUGA OGRÓDKA NIE ZAPEWNIA OPIEKI NAD DZIEĆMI. Dziecko wchodzące do ogródka bez opiekuna, czy z opiekunem korzysta z urządzeń na ryzyko opiekuna, a ten ponosi pełną odpowiedzialność za dziecko i ewentualne szkody wyrządzone przez dziecko. Uwzględnijcie też, że urządzenia w Ogródku są samoobsługowe i nie wszystkie dzieci poradzą sobie same.

Jak korzystać

ogrodek misia stramusia jak korzystac 2501. Zapoznaj się z regulaminem.

Pobierz bilet z automatu i przejdź pojedynczo przez bramkę. Bilet zachowaj do końca pobytu, gdyż w razie zgubienia biletu nalicza się opłatę ryczałtową.

Każda osoba wchodząca do ogródka płaci za pobyt i musi pobrać bilet, także opiekun dziecka oraz wszystkie dzieci bez względu na wiek.

2. Wypożycz sanki - wypożyczenie jest płatne dodatkowo lub wykorzystaj własny sprzęt - baw się do woli:

wszyscy: wyciąg taśmowy, trasa narciarska i saneczkowa

dzieci do lat 10 lub do 50 kg wagi: karuzela pontonowa i bujaki

3. Na koniec oddaj sanki i zapłać za pobyt w ogródku - potrzebny bilet wstępu.

Ile to kosztuje?

ogrodek misia stramusia cennik 200Pobyt w ogródku każda osoba, każda rozpoczęta godzina - 10 zł (z opłaty zwolniony jest jeden opiekun dziecka niepełnosprawnego, pod warunkiem okazania stosownego dokumentu)

przejazdy wyciągiem taśmowym - bezpłatnie

przejazdy karuzelą - bezpłatnie

bujanie się na bujakach - bezpłatnie

wypożyczenie sanek na czas pobytu w ogródku - 10 zł

opłata za korzystanie z ogródka w przypadku braku biletu: każda osoba - 50 zł

opłata za zgubienie lub niezwrócenie sanek - 100 zł

opłata za uszkodzenie sanek - do 100 zł

 

 

Jak korzystać z tras i urządzeń?

Zasady korzystania z wyciągu taśmowego

ogrodek misia stramusia tasma 2501. Wyciąg taśmowy przeznaczony jest dla osób dorosłych i dzieci, z tym że dzieci do ukończenia 5 roku życia mogą korzystać z wyciągu tylko razem z opiekunem. Prawidłowe sposoby korzystania określają piktogramy.

2. Zabrania się chodzenia po urządzeniu, jazdy na urządzeniu w pozycji innej niż stojąca i wysiadania poza strefą wysiadania.

3. Należy zachować bezpieczny odstęp, co najmniej 1 m pomiędzy użytkownikami.

4. Narty, deski czy sanki należy ułożyć płasko na taśmie wzdłuż toru jazdy lub trzymać w rękach przed sobą. Zabrania się stawiania kijków w pionie, ostrymi końcówkami w dół.

5. W strefie wysiadania należy sprawnie opuścić urządzenie.

6. Urządzenie nie wymaga bezpośredniego nadzoru obsługi. W przypadku nieprawidłowego funkcjonowania urządzenia lub zagrożenia prosimy nacisnąć STOP i powiadomić obsługę.

Zasady korzystania z trasy zjazdowej

ogrodek misia stramusia trasy 250Narciarze i snowborderzy mogą zjeżdżać tylko na wyznaczonej trasie narciarskiej - po prawej stronie. Saneczkarze korzystają tylko z wyznaczonej trasy saneczkowej - po stronie lewej. Na trasie saneczkowej można korzystać z własnych sanek, ale tylko takich, które mają hamulce.

Trasy są jednokierunkowe i przeznaczone wyłącznie do zjazdu, nie można tam podchodzić. Należy jeździć ostrożnie z szybkością dostosowaną do umiejętności własnych i innych użytkowników, uwzględniając warunki  niegowe i pogodowe. Nie wolno korzystać z tras w sposób niebezpieczny dla siebie lub innych użytkowników, trzeba unikać kolizji, a wyprzedzać tylko w odpowiedniej odległości. Należy unikać zatrzymań na trasie zjazdu. Po ewentualnym upadku należy usunąć się z toru jazdy tak szybko, jak to możliwe.

Narciarze i snowborderzy do ukończenia 16 roku życia obowiązani są używać w czasie jazdy kasków ochronnych. Używanie kasków zalecamy wszystkim korzystającym z naszych tras.

W razie zauważenia wypadku każdy, kto znajdzie się w pobliżu, winien zabezpieczyć to miejsce i służyć poszkodowanemu pomocą. Zauważony wypadek należy zgłosić obsłudze.

Zasady korzystania z karuzeli pontonowej

ogrodek misia stramusia karuzela 2501. Z karuzeli mogą korzystać dzieci do 10 roku życia lub do 50 kg wagi. Dzieci mogą korzystać z karuzeli tylko pod nadzorem opiekuna.

2. W celu skorzystania z karuzeli opiekun dziecka powinien zatrzymać karuzelę przyciskiem STOP, potem umieścić dziecko w pontonie. Po upewnieniu się, że wszystkie dzieci zajęły bezpieczną pozycję trzeba poinformować dzieci, że za chwilę karuzela ruszy i uruchomić karuzelę przyciskiem START.

3. Dziecko powinno w pontonie siedzieć spokojnie. W czasie ruchu karuzeli nie wolno wsiadać, wstawać, łapać linek mocujących i innych pontonów. Wysiadać i wstawać można tylko po zatrzymaniu się karuzeli.

4. Można zwiększyć/zmniejszyć prędkość potencjometrem REGULACJA PRĘDKOŚCI. Przed użyciem tej funkcji należy upewnić się, czy wszystkie dzieci siedzą w pontonach.

5. Należy obserwować zachowanie dziecka i w razie potrzeby lub, gdy dziecko chce zakończyć jazdę zatrzymać karuzelę przyciskiem STOP.

6. Urządzenie nie wymaga bezpośredniego nadzoru obsługi. W przypadku nieprawidłowego funkcjonowania urządzenia lub zagrożenia prosimy nacisnąć STOP i powiadomić obsługę.

Zasady korzystania z bujaków

ogrodek misia stramusia bujaki 2501. Bujaki przeznaczone są dla dzieci do 10 roku życia lub do 50 kg wagi. Dzieci mogą korzystać z bujaków tylko pod nadzorem opiekuna.

2. W celu skorzystania z bujaków należy umieścić dziecko na/w bujaku i po upewnieniu się, że dziecko zajęło wygodną pozycję uruchomić ruch przyciskiem START.

3. Dziecko powinno na/w bujaku siedzieć spokojnie i trzymać się bujaka. W czasie ruchu dziecko nie może samo wsiadać, wstawać lub wysiadać.

4. W trakcie cyklu ruchu bujaka nie można zatrzymać. Należy obserwować zachowanie dziecka i w razie potrzeby lub, gdy dziecko chce natychmiast zakończyć zabawę zdjąć dziecko ostrożnie z bujaka. Najlepiej zdjąć dziecko z bujaka po zatrzymaniu się zabawki.

5. Urządzenie nie wymaga bezpośredniego nadzoru obsługi. W przypadku nieprawidłowego funkcjonowania urządzenia lub zagrożenia prosimy powiadomić obsługę.

 

Ogródkiem zarządza Przedsiębiorstwo Transportowe Marian Strama.

Wszelkie uwagi można kierować na adres siedziby: 34-500 Zakopane, ul.  Balzera 30, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., telefon: 182062700

 

 

Nadchodzące wydarzenia

Brak nadchodzących wydarzeń!