Światowy Dzień Śniegu World Snow Day 15-16 stycznia 2022

World Snow Day

Weekend 15-16 stycznia 2022 r. zapowiada się iście rodzinnie! 16 stycznia 2022 już po raz jedenasty świętować będziemy Światowy Dzień Śniegu w Zakopanem - FIS World Snow Day. WORLD SNOW DAY, jest częścią Kampanii Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) zatytułowanej "Bring Children to the Snow", mającej na celu promowanie nie tylko zabawy na śniegu, ale również edukacji związanej ze śniegiem.

ZGŁOSZENIA on-line:

START w zawodach i przejazdy wyciągami na stoku na którym odbywają się zawody JEST BEZPŁATNY

PROGRAM ZAWODÓW NARTY i SNOWBOARD

11:00 otwarcie biura zawodów – możliwość zgłoszenia i odbioru numeru startowego
12:00 trening przed zawodami na ustawionym slalomie: NARTY + SNOWBOARD
12:30 OFICJALNE OTWARCIE i START ZAWODÓW: NARTY + RAKIETY
14:30 START ZAWODÓW SNOWBOARD + RAKIETY
16:00 uroczysta dekoracja zwycięzców

EXPERIENCE - DOŚWIADCZAJ

EXPLORE - ODKRYWAJ

ENJOY - BAW SIĘ

HELP -POMAGAJ!

EXPERIENCE - DOŚWIADCZAJ

15 stycznia 2022 r. (sobota) w Centrum Szkoleń Narciarskich NOSAL w godzinach popołudniowych rozegrane zostaną rodzinne zawody w formacie mieszanym - podbieg na rakietach śnieżnych i zjazd na nartach lub snowboardzie, gdzie startować będą pary uczestników – dziecko (narty) oraz starszy członek rodziny - rodzeństwo, tata, mama, dziadek, babcia lub opiekun prawny (rakiety śnieżne). Liczyć się będzie wspólny wynik podbiegu i zjazdu - dziecko + towarzysząca osoba.

Dzieci będą mogły także skorzystać z darmowej nauki jazdy na nartach i snowboardzie po wczesniejszym zgłoszeniu w biurze szkoły STRAMA w dniu 15.01.

W dniu oficjalnych obchodów World Snow Day na świecie, tj. 16 stycznia 2022 r., na Górnej Równi Krupowej w Zakopanem rozegrane zostaną zawody w narciarstwie biegowym, a najodważniejsze dzieci będą mogły spróbować swoich sił na specjalnie przygotowanym torze przeszkód Cross Country Cross, służącym do doskonalenia umiejętności narciarskich.

Uczestnicy Wydarzenia otrzymają specjalną kartę i wszędzie tam, gdzie będą rozgrywane konkurencje, będą mogli otrzymać znaczek potwierdzający udział w danej konkurencji. Uczestnicy, którzy zbiorą przynajmniej 3 z 4 możliwych znaczków i oddadzą kartę, otrzymają upominki od organizatora.

Jak co roku do dyspozycji dzieci będzie również śnieżna górka, na której najmłodsi będą mogli zjeżdżać na jabłuszkach po ustawionym torze przeszkód. Nasi zakopiańscy nauczyciele wychowania fizycznego zadbają o to, aby nie zabrakło również innych gier sportowych dla dzieci.

W miasteczku World Snow Day znajdzie się również specjalne miejsce na sekcję edukacyjną, w której naszymi Partnerami będą Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Tatrzański Park Narodowy, Nadleśnictwo Nowy Targ, Policja oraz Wydziały UM Zakopane.

Ratownicy TOPR będą uczyć najmłodszych do czego służy i jak posługiwać się sprzętem lawinowym, przestrzegą przed niebezpieczeństwami w górach jakie niesie za sobą zima, TPN poprzez liczne zabawy i konkursy będzie edukować dzieci na temat różnych gatunków śniegu, opowie skąd się bierze śnieg, dzieci będą mogły wziąć udział w śnieżnym laboratorium, Nadleśnictwo Nowy Targ będzie prowadzić edukację leśną o zimowym życiu zwierząt a zakopiańska Policja wraz z Komendą Główną Policji z Warszawy będzie edukować dzieci i dorosłych na temat bezpiecznego wypoczynku zimowego. Nie zabraknie również stoiska ekologicznego, na którym pracownicy Wydziału Ochrony Środowiska będą edukować dzieci na temat proekologicznych zachowań. Wydział Kultury będzie gościł naszego Gościa specjalnego oraz poprowadzi zajęcia plastyczne dla dzieci.

Po raz kolejny naszym partnerem zostało Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie, które wraz z oddziałem terenowym w Zakopanem przeprowadzi akcję honorowego krwiodawstwa. Wszyscy chętni w dniu 16.01.2022 r. będą mogli oddać krew w specjalnym krwiobusie ustawionym przy Górnej Równi Krupowej.

Dodatkowymi atrakcjami będą rzeźby lodowe wyczarowane przez uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Plastycznych im. Antoniego Kenara oraz przejażdżki na skuterach śnieżnych (jeśli warunki śniegowe pozwolą).

W czasie oficjalnych obchodów Światowego Dnia Śniegu na Górnej Równi Krupowej
w dniu 16 stycznia 2022 r. cały czas towarzyszyć nam będzie świetna zabawa. Dzieci wezmą udział w rozgrzewce z profesjonalnym animatorem, będą uczestniczyć w licznych

ZGŁOSZENIA on-line NA ZAWODY W NARCIARSTWIE ALPEJSKIM, SNOWBOARDZIE ORAZ W BIEGACH:

ZGŁOSZENIA W DNIU ZAWODÓW 15.01 będą przyjmowane w biurze szkoły STRAMA - Nosal Zakopane, ul. Balzera 28

  • zawody rodzinne (duet narty/rakiety) narciarstwo alpejskie i snowboard : 15.01.2022 od 11:00 do 30 minut przed startem danej kategorii wiekowej
  • narciarstwo biegowe: w Biurze Zawodów na Górnej Równi Krupowej w dniu zawodów 16.01.2022 od 9.30 do 10 minut przed startem każdej kategorii


PAMIĘTAJCIE, ŻE BAWIMY SIĘ PRZEZ DWA DNI!

15 STYCZNIA (SOBOTA) W CENTRUM SZKOLEŃ NARCIARSKICH NOSAL

16 STYCZNIA (NIEDZIELA) NA GÓRNEJ RÓWNI KRUPOWEJ!

ATRAKCJI NA PEWNO NIE ZABRAKNIE! Do zobaczenia!

Nadchodzące wydarzenia

Brak nadchodzących wydarzeń!