9. Światowy Dzień Śniegu World Snow Day 18-19 stycznia 2020

World Snow DayW dniach 18-19 stycznia odbędzie się 9 edycja World Snow Day - Światowego Dnia Śniegu. W sobotę 18 stycznia w Centrum Szkoleń Narciarskich Nosal zorganizowane zostaną rodzinne zawody w formacie mieszanym - podbieg na rakietach śnieżnych i zjazd na nartach, gdzie startować będą pary uczestników - dziecko (narty) oraz starszy członek rodziny. Pod Nosalem rozegrane zostaną także tradycyjne zawody snowboardowe dla dzieci. Najmłodsi będą mogli skorzystać z darmowej nauki jazdy na nartach zjazdowych.

ZGŁOSZENIA: (start w zawodach i przejazdy wyciągami na stokach na których odbywają się zawody jest bezpłatny)

PROGRAM ZAWODÓW

WORLD SNOW DAY, czyli Światowy Dzień Śniegu, jest częścią Kampanii Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS), zatytułowanej "Bring Children to the Snow", w wolnym tłumaczeniu oznaczającej "Zabierz dzieci na śnieg". Trzonem tej kampanii jest zachęcanie dzieci i młodzieży do uprawiania sportów zimowych, do brania udziału w zawodach sportowych, ale również do zwracania uwagi na kwestie związane z ochroną środowiska przyrodniczego. Podczas Światowego Dnia Śniegu na całym świecie odbywają się wydarzenia, których główną częścią są zawody sportowe urozmaicone różnego rodzaju akcjami edukacyjnymi. Mottem World Snow Day są niezmiennie trzy hasła:

EXPERIENCE - DOŚWIADCZAJ

EXPLORE - ODKRYWAJ

ENJOY - BAW SIĘ

HELP - POMAGAJ

MIASTO ZAKOPANE zorganizuje wielką imprezę rodziną WORLD SNOW DAY już po raz dziewiąty. Każdego roku DOŚWIADCZAMY, ODKRYWAMY i BAWIMY SIĘ i POMAGAMY zgodnie z niezmiennym mottem Światowego Dnia Śniegu.

EXPERIENCE - DOŚWIADCZAJ

18 stycznia 2020 r. (sobota) w Centrum Szkoleń Narciarskich NOSAL w godzinach popołudniowych rozegrane zostaną rodzinne zawody w formacie mieszanym - podbieg na rakietach śnieżnych i zjazd na nartach, gdzie startować będą pary uczestników – dziecko (narty) oraz starszy członek rodziny - rodzeństwo, tata, mama, dziadek, babcia lub opiekun prawny (rakiety śnieżne). Liczyć się będzie wspólny wynik podbiegu i zjazdu - dziecko + towarzysząca osoba.

Pod Nosalem rozegrane zostaną także tradycyjne zawody snowboardowe dla dzieci. W ostatnich latach zauważyliśmy znaczny spadek liczby zawodów organizowanych dla najmłodszych miłośników snowboardu, dlatego też w tym roku postanowiliśmy kontynuować nasz pomysł z roku ubiegłego i włączyć tę dyscyplinę do oficjalnych konkurencji sportowych podczas WSD!

Najmłodsi będą mogli także skorzystać z darmowej nauki jazdy na nartach zjazdowych.

W dniu oficjalnych obchodów World Snow Day na świecie tj. 19 stycznia 2020 r. (niedziela) na Górnej Równi Krupowej w Zakopanem rozegrane zostaną zawody w narciarstwie biegowym, a najodważniejsze dzieci będą mogły spróbować swoich sił na specjalnie przygotowanym torze przeszkód Cross Country Cross, służącym do doskonalenia umiejętności narciarskich. Uczestnicy World Snow Day, którzy jeszcze nigdy nie mieli nart biegowych na nogach, będą mieli niepowtarzalną okazję spędzenia miłych chwil z instruktorami narciarstwa biegowego, darmowego wypożyczenia nart biegowych oraz nieodpłatnej nauki jazdy na biegówkach!

Rodzinne duety będą mogły dodatkowo wziąć udział w rodzinnym nordic walking, ulubionej przez wszystkich śmiesznej narcie oraz dodatkowej konkurencji, która na razie pozostaje tajemnicą. Uczestnicy otrzymają specjalną kartę SportLOVEj Rodziny i wszędzie tam, gdzie będą rozgrywane rodzinne konkurencje, po wspólnym wystartowaniu w aktywnościach będą mogli otrzymać pieczątkę potwierdzającą udział w danej konkurencji. Uczestnicy, którzy zbiorą wszystkie pieczątki i oddadzą wypełnioną kartę, otrzymają upominki od organizatora.

ZGŁOSZENIA on-line NA ZAWODY W NARCIARSTWIE ALPEJSKIM, SNOWBOARDZIE ORAZ W BIEGACH:

ZGŁOSZENIA OSOBISTE będą przyjmowane:

  • zawody rodzinne (duet narty/rakiety)arciarstwo alpejskie: w Biurze zawodów znajdującym sie na parkingu pod stokiem Nosal w dniu zawodów (18.01.2020r.) od 12.30 do 30 minut przed startem danej kategorii wiekowej
  • snowboard: w Biurze zawodów znajdującym sie na parkingu pod stokiem Nosal w dniu zawodów (18.01.2020r.) od 12.30 do 30 minut przed startem danej kategorii wiekowej
  • narciarstwo biegowe: w Biurze Zawodów na Górnej Równi Krupowej w dniu zawodów (19.01.2020r.) od 10.30 do 10 minut przed startem każdej kategorii

EXPLORE- ODKRYWAJ

Jak co roku do dyspozycji dzieci będzie również śnieżna górka, na której najmłodsi będą mogli zjeżdżać na jabłuszkach po ustawionym torze przeszkód. Nasi zakopiańscy nauczyciele wychowania fizycznego zadbają o to, aby nie zabrakło również innych gier sportowych dla dzieci.

W miasteczku World Snow Day znajdzie się również specjalne miejsce na sekcję edukacyjną, w której naszymi Partnerami będą Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Tatrzański Park Narodowy oraz Policja. Nie zabraknie również stoiska ekologicznego, na którym pracownicy Wydziału Ochrony Środowiska będą edukować dzieci na temat proekologicznych zachowań.

ENJOY - BAW SIĘ!

Podczas oficjalnych obchodów Światowego Dnia Śniegu na Górnej Równi Krupowej w dniu 19 stycznia 2020 r. cały czas towarzyszyć nam będzie świetna zabawa.

Na scenie zobaczymy profesjonalnych animatorów prowadzących imprezę, dzieci wezmą udział we wspólnej rozgrzewce, obejrzą występy dziecięcych i młodzieżowych zespołów, będą uczestniczyć w licznych zabawach i konkursach, a każdy uczestnik zabaw oraz zawodów sportowych otrzyma złoty medal uczestnictwa w Światowym Dniu Śniegu.

POMAGAJ!

Podczas czwartej edycji WSD do trzech podstawowych haseł ENJOY, EXPLORE, EXPERIENCE dodaliśmy kolejne HELP – POMAGAJ! Naszym partnerem zostało Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie, które wraz z oddziałem terenowym w Zakopanem co roku przeprowadza akcję honorowego krwiodawstwa. W dniu 19.01.2020 r. wszyscy chętni dorośli będą mogli oddać krew na rzecz osób najbardziej potrzebujących.

 

PAMIĘTAJCIE, ŻE BAWIMY SIĘ PRZEZ DWA DNI!

18 STYCZNIA (SOBOTA) W CENTRUM SZKOLEŃ NARCIARSKICH NOSAL, A 19 STYCZNIA (NIEDZIELA) NA GÓRNEJ RÓWNI KRUPOWEJ!

ATRAKCJI NA PEWNO NIE ZABRAKNIE! Do zobaczenia!

 

 

 

Nadchodzące wydarzenia

Brak nadchodzących wydarzeń!